Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
07/04/2021 - 16:15

Wjechali do Polski ukryci pod naczepą ciężarówki. Wpadli na Limanowszczyźnie

Schowali się pod naczepą samochodu ciężarowego i w ten sposób nielegalnie wjechali do Polski. Ich podróż zakończyła się w Koninie koło Limanowej, gdzie wpadli w ręce pograniczników. Afgańczycy zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu.

Podróż dwóch Afgańczyków zaczęła się na Węgrzech. To właśnie tam ukryli się pod naczepą samochodu ciężarowego, którym kierował Polak. Mężczyzna tłumaczył, że przewoził geowłókninę z Grecji, podróżując przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację. Nie wiedział, że pod naczepą ukryli się cudzoziemcy. W ten sposób dostali się na terytorium Polski. Ich podróż zakończyła się w Koninie na Limanowszczyźnie, gdzie zostali zatrzymani przez strażników granicznych.

Zobacz też Auta roztrzaskane, dwie osoby ranne. Policjanci szukają świadków wypadku [FILM]

Jak się okazało, obaj mężczyźni mieli około 18 lat. Nie mieli przy sobie dokumentów i pieniędzy.

- Zatrzymanym zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Obaj mieli wyniki ujemne – informuje Justyna Drożdż z referatu prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Decyzją Sądu Rejonowego w Limanowej, Afgańczycy na trzy miesiące zostali umieszczeni w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Przemyślu, gdzie będą prowadzone dalsze czynności administracyjne w ich sprawie. ([email protected] Fot. KOSG)Dziękujemy za przesłanie błędu