Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
09/09/2013 - 10:41

Weekend na drodze: Pijani kierowcy i osiem kolizji

Dwóch nietrzeźwych kierowców w miniony weekend zatrzymali limanowscy policjanci. Od piątku do niedzieli Komenda Powiatowa Policji w Limanowej odnotowała też osiem kolizji, w wyniku których nikt poważnie nie ucierpiał. Uszkodzonych zostało 13 samochodów.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tymbarku w sobotę około godz. 19 w Słopnicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem.
- Kierowcą okazał się 19-letni mieszkaniec gminy Piwniczna-Zdrój, który został przebadany na zawartość alkoholu. W organizmie miał ponad promil alkoholu – mówi asp. Stanisław Piegza rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.
Co więcej okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawą zajmie się sąd.
Natomiast wczoraj (8 września) około godz. 9.25 na ul. Krakowskiej w Limanowej policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli kierującą renault Clio. 52-letnia mieszkanka gminy Tymbark została przebadana alkomatem. Okazało się, że miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a dalsze czynności prowadzić będzie Komenda Powiatowa Policji w Limanowej.
- Przez ostatni weekend policjanci odnotowali na drogach limanowszczyzny osiem kolizji. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, uszkodzonych zostało 13 samochodów. Kierowcy uczestniczący w kolizjach byli trzeźwi – dodaje rzecznik limanowskiej policji.

(ALF)
Fot. (MIGA)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu