Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
23/08/2022 - 14:10

W trakcie mszy włamał się na plebanię i ukradł pieniądze. Księża proszą o pomoc

Ktoś włamał się na plebanię w Dębnie koło Brzeska i ukradł pieniądze. Złodziej wykorzystał moment, kiedy kapłani byli w kościele i odprawiali mszę. Sprawcy szuka policja.

W trakcie mszy okradł plebanię w Dębnie

Policjanci z Brzeska szukają mężczyzny, który w minioną niedzielę (21 sierpnia) włamał się na plebanię w Dębnie. Mężczyzna doskonale wiedział, że w budynku nikogo nie ma, bo kapłani w tym czasie odprawiali w świątyni mszę świętą. Złodziej wszedł do środka i ukradł pieniądze.   

Zobacz też 16-latka chciała skończyć ze swoim życiem. Zostawiła list pożegnalny, miała przy sobie nóż 

Przestępca najwidoczniej nie przewidział tego, że na budynku są zamontowane kamery, które wszystko zarejestrowały. Na nagraniu widać jego twarz i samochód. Około 40-letni mężczyzna poruszał się ciemnogranatowym Volkswagenem.

Kapłani z Parafii św. Małgorzaty w Dębnie zwrócili się do swoich parafian z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy przestępstwa.

- Nie pozdrawiamy Pana, który odwiedził naszą plebanię o godzinie 16.04 i zabrał nie swoje rzeczy. Na szczęście nasze kamery zarejestrowały twarz szanownego gościa. Może ktoś z uczestników nabożeństwa, który zostawił samochód pod plebanią lub na parkingu pod kościołem, posiada rejestrator i dostarczy nam dodatkowych nagrań naszego gościa. Ewentualnie może ktoś poznaje Pana, który jest na fotografii – napisali na stronie parafii.

Kapłani przekazali nagrania policjantom, którzy teraz próbują ustalić tożsamość sprawcy. ([email protected] Fot. Parafia w Dębnie)Dziękujemy za przesłanie błędu