Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
23/06/2022 - 11:40

W biały dzień w Nowym Sączu zaatakował kobietę. Uderzył ją w twarz i okradł

Wsiadł do samochodu zaparkowanego przy jednej z ulic w Nowym Sączu. Zażądał podwiezienia we wskazane miejsce. Gdy właścicielka pojazdu odmówiła, stał się agresywny, uderzył ją w twarz i okradł. Długo nie nacieszył się łupem. Wkrótce stanie przed sądem.

Aż trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się w Nowym Sączu. W biały dzień, do samochodu zaparkowanego przy jednej z ulic wsiadł mężczyzna. Zażądał podwiezienia we wskazane miejsce, a gdy właścicielka pojazdu odmówiła, zaczął być agresywny i uderzył ją w twarz. Próbował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki, ale z uwagi na opór kobiety, nie udało mu się. Zabrał za to dwa breloki o wartości około 120 złotych i uciekł.

Zobacz też Wymusił pierwszeństwo i wtedy rozegrał się dramat. W wypadku ucierpiał 57-latek

O całym zdarzeniu kobieta niezwłocznie poinformowała policję. Na miejsce natychmiast udał się patrol.

- Na podstawie informacji uzyskanych od pokrzywdzonej oraz po przejrzeniu zapisu kamer monitoringu, policjanci ustalili potencjalnego sprawcę rozboju i podjęli czynności zmierzające do jego zatrzymania. Wizerunek mężczyzny został również przekazany sądeckim policjantom będącym wówczas w służbie – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.  

Zobacz też Rodzina i przyjaciele pożegnali Anię, która zginęła w wypadku w Starym Sączu 

Kilka godzin później, policjant, który był po służbie, na jednym z osiedli w Nowym Sączu rozpoznał poszukiwanego mężczyznę i natychmiast poinformował o tym oficera dyżurnego.

- 31-letni mieszkaniec Nowego Sącza został zatrzymany, a w toku prowadzonego postępowania usłyszał zarzut rozboju, za co grozi od 2 do 12 lat więzienia. Sąd może jednak orzec wyższy wymiar kary z uwagi na to, że sądeczanin popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Dodatkowo wobec mężczyzny prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej oraz zakazu opuszczania kraju – wyjaśnia Aneta Izworska. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu