Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
05/03/2021 - 12:50

Uciekał na quadzie przed policją. Co miał do ukrycia?

26-letni mieszkaniec Moszczenicy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i na quadzie uciekał przed policją. Jak się później okazało, miał sporo na sumieniu. Teraz może trafić za kraty nawet na pięć lat.

Kilka dni temu, policjanci patrolując ulice Gorlic, zauważyli mężczyznę jadącego quadem bez tablic rejestracyjnych. Chcieli go zatrzymać do kontroli, ale kierowca zignorował dawane przez policjantów sygnały i zaczął uciekać.

- Uciekając wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego przekraczając linię ciągłą i zagrażając bezpieczeństwu pieszych poprzez wjeżdżanie na chodnik. Po kilkuminutowej ucieczce wjechał w zaułek, gdzie nie mógł już kontynuować jazdy – informuje asp. szt. Grzegorz Szczepanek z gorlickiej policji.

Zobacz też Szaleniec pędził samochodem 140 km/h. Policjanci zapobiegli tragedii

Policjanci zatrzymali go. Okazało się, że mieszkaniec Moszczenicy jest trzeźwy, ale jego pojazd bez tablic rejestracyjnych był nieubezpieczony i niedopuszczony do ruchu.

Teraz mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna R.Gajewski)Dziękujemy za przesłanie błędu