Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
08/11/2018 - 08:20

Tragiczny wypadek w Paszynie. Samochód wjechał w starszego mężczyznę [ZDJĘCIA]

Samochód potrącił pieszego, który przechodził przez drogę. Prokurator i policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku. Na drodze nie ma już żadnych utrudnień.

Dzisiaj (8 listopada) około godziny 5.40 w Paszynie na drodze wojewódzkiej numer 28 doszło do tragicznego wypadku. Samochód marki Fiat Seicento potrącił pieszego. Już po kilku minutach na miejsce dotarła karetka, dwa radiowozy policyjne i dwa zastępy strażackie. Niestety na ratunek było już za późno. Lekarz stwierdził zgon. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna miał 79-lat. 

Zobacz też Zaczął się proces "królowej Julii". 19-latka ma 380 zarzutów!

Do wypadku doszło poza obszarem zabudowanym. Dwie osoby przechodziły przez jezdnię i wtedy jedna z nich została potrącona, przez samochód którym kierował 23-letni mężczyzna. W chwili wypadku kierowca był trzeźwy. 

- Na miejscu, w obecności biegłego sądowego i pod nadzorem prokuratora pracują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej policji, którzy przeprowadzają oględziny ciała, pojazdu i miejsca zdarzenia. Przygotowują również szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności, opinia biegłego oraz prowadzone postępowanie, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku - wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. 

Droga została już odblokowana i nie ma żadnych utrudnień.

RG [email protected], Fot. Eryk KowalskiDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe