Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
10/05/2023 - 11:45

Tacy młodzi, a już zniszczyli sobie życie. Mogą spędzić w więzieniu wiele lat

Jeden ma 21 lat, drugi 23, a trzeci 24. Mimo swojego młodego wieku już weszli w konflikt z prawem. Na widok policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać. Właśnie to ich zdradziło i wzbudziło podejrzenia stróżów prawa. Jak się okazało, sporo mieli do ukrycia.

Kilka dni temu, gorliccy policjanci patrolując teren powiatu, w centrum Staszkówki zauważyli kilka osób siedzących w zaparkowanych samochodach. Na widok funkcjonariuszy młodzi mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenia stróżów prawa.

W trakcie kontroli, policjanci znaleźli w ich samochodzie środki odurzające i substancje psychotropowe w postaci mefedronu, suszu roślinnego oraz kilkunastu tabletek ecstasy. Mundurowi przeszukali również ich mieszkania. Jak się okazało, tam także znaleźli środki odurzające. Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Jeden z nich ma 21 lat i pochodzi z powiatu tarnowskiego, drugi ma 23 lata, a trzeci 24. Obaj są mieszkańcami powiatu gorlickiego.

Zobacz też Omal nie doprowadziła do wypadku w Nowym Sączu. Wszystko zostało nagrane [FILM] 

Następnego dnia dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi im do trzech lat więzienia. Natomiast ich kolega usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i udzielania ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

- Wobec dwóch mężczyzn prokurator zastosował dozór policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju, natomiast wobec trzeciego mężczyzny sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – informuje asp. szt. Gustaw Janas z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. ([email protected] Fot. KPP Gorlice)Dziękujemy za przesłanie błędu