Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
13/11/2018 - 13:05

Strażacy 4 godziny gasili pożar. Niestety z drewnianego domu zostały zgliszcza

Limanowscy strażacy przez cztery godziny walczyli z ogniem. Niestety drewniany dom spłonął doszczętnie. Straty sięgają kwoty 350 tysięcy złotych.

Miniona noc na Limanowszczyźnie nie należała do najspokojniejszych. O godzinie 22.24 służby ratunkowe otrzymały wezwanie do Podobina w gminie Niedźwiedź. Zgłoszenie było bardzo dramatyczne.

- Płonie drewniany dom – usłyszał oficer dyżurny limanowskiej straży pożarnej.

Na miejsce pośpieszyli strażacy z Limanowej, Mszany Dolnej, a także Raby Niżnej, Kasinki Małej, Mszany Górnej, Niedźwiedzia i Łętowego. Kłęby dymu i łunę ognia było widać już z daleka.

Zobacz też Pożar w Pogorzanach. Palił się dom [ZDJĘCIA]

Drewniany dom był cały w ogniu. Tuż obok stał drugi budynek mieszkalny, który również zaczął się palić. W ogniu była już elewacja, okna i część dachu. 46 strażaków przez prawie cztery godziny walczyło z żywiołem. Niestety drewniany dom spłonął doszczętnie. Budynek nadaje się do rozbiórki. Na szczęście udało się uratować murowany dom, który stał obok. Starsza kobieta, która mieszkała w drewnianym domu, źle się poczuła i zasłabła. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła jej pomocy medycznej.

Straty są bardzo duże - sięgają kwoty 350 tysięcy złotych. Jak na razie nie wiadomo, jak doszło do tego pożaru. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna Sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach