Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
08/12/2021 - 12:30

Skontrolowali sądecką firmę transportową. Właściciel może mieć problemy

Właściciel sądeckiej firmy transportowej może mieć problemy. Zatrudniał nielegalnie kilku obcokrajowców. Grozi mu kara grzywny.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali sądecką firmę transportową, która zatrudnia obcokrajowców. Pogranicznicy sprawdzili dokładnie obszerną dokumentację dotyczącą ponad 540 cudzoziemców. Szybko okazało się, że niektórzy Ukraińcy pracują nielegalnie.

- Czterech z nich zatrudniono na warunkach innych, niż określone w zezwoleniu na pracę lub zezwoleniu na pobyt czasowy i pracę cudzoziemca na terytorium Polski. Piąty obywatel Ukrainy był zatrudniony w okresie, w którym przebywał na terytorium Polski nielegalnie – wyjaśnia mjr SG Dorota Kądziołka, rzecznik prasowy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze ujawnili szereg innych naruszeń. Pracodawca nie dopełnił obowiązku powiadomienia powiatowego urzędu pracy o podjęciu, bądź niepodjęciu pracy przez cudzoziemców. Właściciel firmy może mieć problemy, bo za nielegalne zatrudnianie cudzoziemca grozi kara grzywny od 1000 do nawet 30000 złotych.

- Obecnie prowadzone są dalsze czynności, zmierzające do pociągnięcia do odpowiedzialności podmiotu winnego popełnionych wykroczeń – dodaje rzeczniczka. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KOSG)Dziękujemy za przesłanie błędu