Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
22/08/2023 - 16:30

To się w głowie nie mieści! Znaleźli psa w takim stanie. Sprawca poszukiwany [ZDJĘCIA]

Aż ciężko uwierzyć, że ktoś może być zdolny do zrobienia czegoś takiego. Jak przekazują strażacy z Królowej Górnej, w Kamionce Wielkiej znaleziony został okaleczony pies. Trwają poszukiwania osoby, która zadała mu tyle cierpienia.

OSP Królowa Górna o znalezionym psie

Mówi się, że psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Wiele osób je kocha i nie wyobraża sobie bez nich życia. Niestety, nie brakuje też ludzi bez serca. Niezwykle przykry przypadek opisali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Królowej Górnej. Aż ciężko uwierzyć, że ktoś mógł dopuścić się czegoś takiego.

- Niestety w naszej okolicy doszło do bestialskiego zachowania i znęcania się nad czworonożnym przyjacielem. W okolicy "Czarnej Kępicy" w Kamionce Wielkiej w lesie znaleziony został psiak przywiązany do drzewa. Łańcuch był wrośnięty w ciało zwierzaka. Piesek natychmiast trafił pod fachową opiekę weterynaryjną. Sprawa została zgłoszona na Policję. Prowadzi ją posterunek w Nawojowej - napisali strażacy na Facebooku.

Rozpoznajesz psa z Kamionki Wielkiej? Skontaktuj się z policją

Druhowie z Królowej Górnej proszą jednocześnie, by osoby, które rozpoznają psa kontaktowały się z posterunkiem policji w Nawojowej pod numerami telefonu 47 833 56 00, 47 833 46 30 lub mailowo pod adresem: [email protected]

Strażacy przypominają, że to właśnie psy są w wielu sytuacjach bohaterami ratującymi ludzkie zdrowie i życie. Wyjeżdżają przecież m.in. na różnego rodzaju misje humanitarne.

- Niespełna kilka miesięcy temu to właśnie nasze sądeckie psiaki, będące członkami polskiej ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR, wyleciały do Turcji, Syrii i Libanu, by szukać ludzi po trzęsieniu ziemi. Mówimy stanowcze stop znęcaniu się nad zwierzętami - przekazują strażacy z OSP Królowa Górna. ([email protected], fot.: OSP Królowa Górna, RG - ikona/ zdjęcie ilustracyjne)

Okaleczony pies w Kamionce Wielkiej
Jak przekazują strażacy z Królowej Górnej, w Kamionce Wielkiej znaleziony został okaleczony pies. Był przywiązany do drzewa.


Dziękujemy za przesłanie błędu