Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
18/03/2023 - 16:15

Przyszedł na cmentarz i zadał mnóstwo cierpienia. To nie ujdzie mu na sucho

Znęcanie się nad zwierzętami jest bardzo poważnym przestępstwem. Szerokim echem odbiła się sprawa psa wrzuconego do kontenera na cmentarzu w Lipinkach. Odpowiedzialny za wszystko mieszkaniec został już odnaleziony i musi się liczyć z konsekwencjami.

Pies w kontenerze na cmentarzu w Lipinkach

Jak już informowaliśmy, straszne wydarzenia rozegrały się niedawno na cmentarzu w Lipinkach (powiat gorlicki). Jak poinformował portal „elipinki” odnaleziony został tutaj kundelek. Znajdował się w zawiązanym worku, który wrzucony był do kontenera. Portal przekazuje, że zwierzę miało być zupełnie wykończone. Trafiło do weterynarza. Niestety, nie przeżyło.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze zespołu kryminalnego z komisariatu policji w Bieczu. - Przesłuchano kilku świadków, dokonano szeregu rozpytań i ustaleń posesyjnych. W toku tych czynności uzyskano informacje, które już następnego dnia pozwoliły wytypować  osobę odpowiedzialną za dokonanie tego czynu – wyjaśnia policja.

Mieszkaniec gminy Lipinki odpowie przed sądem

Sprawcą okazał się mieszkaniec gminy Lipinki. Usłyszał zarzuty usiłowania zabicia psa. Za to, co zrobił odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że zwierzę, zaraz po tym jak zostało odnalezione, trafiło do Urzędu Gminy. Stąd zostało natomiast przewiezione do lecznicy. - Piesek był niestety w bardzo złym stanie. Weterynarz zdecydował, żeby ze względów humanitarnych go uspać – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” Czesław Rakoczy, wójt gminy Lipinki. ([email protected], fot.: elipinki.pl, RG/ zdjęcie ilustracyjne - ikona)Dziękujemy za przesłanie błędu