Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
05/10/2021 - 14:20

Pracowali „na czarno” w sądeckiej firmie. Właściciel będzie miał problemy

Właściciel jednej z sądeckich firm remontowo-budowlanych będzie miał problemy. Zatrudniał „na czarno” dwóch Ukraińców. Grozi mu kara grzywny nawet do trzydziestu tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę w jednym z remontowanych lokali usługowych na terenie Nowego Sącza. Jak się okazało, wśród pracowników budowlanych było dwóch Ukraińców zatrudnionych „na czarno”.

- Cudzoziemcy nie posiadali stosownych zezwoleń do wykonywania pracy na terenie Polski. Ponadto opłacający ich sądecki przedsiębiorca, nie zawarł z nimi żadnej umowy – wyjaśnia Michał Tokarczyk z biura prasowego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Pogranicznicy sporządzili wniosek do sądu o ukaranie sądeckiego przedsiębiorcy. Za zatrudnianie cudzoziemców „na czarno” grozi mu kara grzywny nawet do 30 tysięcy złotych. Z poważnymi konsekwencjami muszą liczyć się także Ukraińcy. Komendant placówki Straży Granicznej w Tarnowie nakazał im wrócić na Ukrainę. Dodatkowo przez rok nie będą mogli wjechać do Polski i pozostałych krajów strefy Schengen. ([email protected] Fot. Ilustracyjna KOSG)Dziękujemy za przesłanie błędu