Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
14/02/2019 - 12:55

Pożar w Mochnaczce. Palił się drewniany garaż

Strażacy przez godzinę gasili pożar drewnianego garażu. W budynku znajdowało się drewno, meble i sprzęt AGD. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Jak doszło do tego pożaru?

Pracowicie rozpoczął się dzisiejszy dzień dla sądeckich strażaków. Kilkanaście minut po godzinie 6 otrzymali wezwanie do Mochnaczki Niżnej, gdzie palił się drewniany budynek. Z pomocą ruszyli strażacy z Krynicy-Zdroju oraz Mochnaczki.

Zobacz też Pożar na drodze krajowej. Z samochodu został jedynie wrak

Gdy dotarli na miejsce okazało się, że płonie drewniany garaż, w którym znajdowało się drewno, meble i sprzęt AGD. Jak poinformowali świadkowie, tuż obok budynku był zaparkowany samochód, który został ewakuowany przez mieszkańców jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Strażacy szybko przystąpili do akcji gaśniczej. Polewali wodą wnętrze garażu. Częściowo usunęli deski z poddasza i wynieśli z budynku materiały palne. Gdy pożar udało się już ugasić, strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną, a gdy urządzenie nic nie wykazało, zakończyli działania i wrócili do jednostek. Prawdopodobnie do pożaru doszło przez popiół z pieca pozostawiony wewnątrz garażu przy stosie drewna.

RG [email protected] Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)