Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
04/02/2017 - 18:25

Pożar w bloku przy ul. Limanowskiego. Kobieta zabrana do szpitala na badania

Na ulicę Limanowskiego w Nowym Sączu pospieszyły dzisiaj rano wozy strażackie. W jednym z mieszkań w bloku wybuchł groźny pożar. Pogotowie ratunkowe zabrało lokatorkę mieszkania do szpitala na badania. Innym mieszkańcom nic się nie stało. Bezpiecznie opuścili oni budynek.

Strażacy odebrali wezwanie o pomoc rano, po godz. 7.40. Ogień wybuchł w jednym z mieszkań przy ul. Limanowskiego. Pomieszczenia zaczęły szybko wypełniać się dymem. Sąsiad wyprowadził z budynku około 27-letnią lokatorkę mieszkania, w którym szalał ogień.

Na miejsce bardzo szybko dotarli strażacy. Pod blokiem stanęły trzy samochody gaśnicze, w tym duży wóz z drabiną. Ratownicy rozpoczęli działania w środku.

Pod blok przy ul. Limanowskiego przyjechały policja i pogotowie ratunkowe. Pod opiekę załogi ambulansu przekazano lokatorkę płonącego mieszkania, która najprawdopodobniej nawdychała się dymu. Kobieta została zabrana do szpitala na badania.

Inni sąsiedzi bezpiecznie opuścili budynek.

- Okazało się, że ogień wybuchł w mieszkaniu znajdującym się na drugim piętrze. Palił się pokój – powiedział portalowi Sądeczanin.info dyżurny PSP w Nowym Sączu.

Strażacy szybko ugasili pożar. Na szczęście nie zdążył się on rozprzestrzenić na inne pomieszczenia. Płomienie zniszczyły wyposażenie pokoju.

Strażacy sprawdzili wszystkie mieszkania znajdujące się w tej części bloku na obecność tlenku węgla. Na szczęście nie stwierdzono obecności zabójczego czadu. Mieszkania i klatka schodowa były długo wietrzone.

(MACH), Fot. (MACH)

Pożar mieszkania przy ul. Limanowskiego w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu