Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
28/10/2019 - 21:30

Pożar domu w Świniarsku. Ogień po kilku godzinach został opanowany

Płonął dom jednorodzinny w miejscosości Świniarsko. Na miejscu strażacy walczyli z żywiołem i na szczeście nie było osób poszkodowanych. Ogień został ugaszony.

Jaka była skala pożaru? - Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, to ogniem zajęte były dach budynku, jak również garaż. Konstrukcja jest sporych rozmiarów, składa się z części murowanej, ale także drewnianej. Dodatkowo na strychu była zabudowa kartonowo-gipsowa, są także elementy z masy bitumucznej. Taki skład nie ułatwia nam zadania - dowiedzielismy się od nowosądeckich strażaków.

Jak przyznał oficer dyżurny, nikomi na miejscu nic się nie stało, a cały budynek z pewnością nadaje się wyłącznie do rozbiórki. W akcji prócz Państwowej Straży Pożarnej, pracują również jednostki OSP Podegrodzie, Podrzecze, Brzezna, Niskowa, Stadła oraz Mystków.

Jak wynika z relacji świadków, strażacy mają problem z dostępem do wody, którą trzeba na miejce dowozić. - Niestety takie są realia, że nie ma ujęć wody i strażacy muszą radzić sobie inaczej. Z pewnością, to utrudnia im działania - relacjonują mieszkańcy okolicy, w której wybuchł pożar.

- Ogień został opanowany i ugaszony. Trwa rozbiórka konstrukcji - poinformował nas o godzinie 23:00 dyżurny strażaków. Jak wynika z zapowiedzi, działania na miejscu trwały będą jeszcze kilka godzin. 

(MŚ) Fot. ilustracyjne sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)