Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
11/06/2021 - 16:20

Po pijaku spowodował stłuczkę. Sporo miał na sumieniu

Choć miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu, siadł za kierownicą Opla. Nie ujechał jednak daleko. Na ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu spowodował stłuczkę. Jak się okazało, nietrzeźwy kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a samochód którym się poruszał, od trzech lat nie miał ważnego przeglądu technicznego.

Choć był nietrzeźwy, siadł za kierownicą Opla i ruszył w drogę. Nie ujechał jednak daleko, na ulicy Tarnowskiej spowodował stłuczkę. Zderzył się z Land Roverem. Sprawca wcale się tym nie przejął i chciał kontynuować podróż. Wjechał na pobliski parking i po kilkunastu metrach zatrzymał się. Wtedy dobiegł do niego mężczyzna, któremu uszkodził samochód.

Już po chwili przyjechał patrol policji, który przebadał sprawcę kolizji alkomatem. Okazało się, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna wsiadł za kółko, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanego przez Sąd Rejonowy w Nowym Sączu. Jakby tego było mało, w trakcie kontroli okazało się, że od sierpnia 2019 roku jego samochód nie miał obowiązkowego przeglądu stanu technicznego.

Teraz 37-letni mieszkaniec Sądecczyzny będzie tłumaczył się przed sądem. Odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu, niestosowanie się do zakazu sądowego oraz za brak aktualnych badań technicznych swojego samochodu i spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia i wysoka grzywna. Nieprędko też odzyska uprawnienia do kierowania – zakaz prowadzenia zostanie mu przedłużony. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu