Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
30/05/2016 - 10:50

Piwniczna-Zdrój: Akcja ratownicza w przysiółku Łazarówka. LPR w akcji

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został w niedzielny wieczór wezwany do wysoko położonego w górach przysiółka Łazarówka w Piwnicznej-Zdroju. Błyskawicznej pomocy potrzebowała 87-letnia mieszkanka. Kobieta czuła się źle. Skarżyła się na bóle w klatce piersiowej. Powietrzną karetkę wezwali goprowcy.

Akcja ratownicza na Łazarówce. Śmigłowiec w akcji

Alarmujące wezwanie o pomoc otrzymali goprowcy z Grupy Krynickiej GOPR. Na szczęście, w pobliżu miejsca, skąd proszono o ratunek, znajdowali się ratownicy ze Stacji Rejonowej GOPR w Piwnicznej-Zdroju, który czuwali nad bezpieczeństwem uczestników „majówki”. Była to jedna z „majówek” odbywająca się w ramach cyklu „Bliży Nieba”.

Goprowcy bardzo szybko dotarli do 87-letniej kobiety, która czuła się źle.

- Skarżyła się ona na bóle w klatce piersiowej – powiedział naszemu portalowi Maciej Więcek, rzecznik prasowy Grupy Krynickiej GOPR. – Bardzo szybko okazało się, że stan zdrowia kobiety nie pozwala na transport chorej drogą lądową w trudnym terenie górskim. Ratownicy zdecydowali się wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Powietrzna karetka szybko przyleciała do piwniczańskiego przysiółka. Śmigłowiec lądował na pobliskiej polanie. Około godz. 20.00 pacjentka znajdowała się już na pokładzie helikoptera, który przetransportował ją do szpitala  w Nowym Sączu.

(MACH)

Fot. Grzegorz Maślanka.

Łazarówka w Piwnicznej-Zdroju, akcja ratownicza


Dziękujemy za przesłanie błędu