Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
18/08/2022 - 15:45

Oszuści znów zaatakowali. Tym razem wymyślili coś zupełnie nowego

Oszuści dwoją się i troją, aby tylko osiągnąć swój cel. Wymyślają coraz to nowsze sposoby, aby wyłudzić dane i pieniądze. Teraz znów zaatakowali. Niewiele brakowało, a mieszkanka Sądecczyzny straciłaby duże pieniądze.

Z redakcją „Sądeczanina” skontaktowała się mieszkanka Sądecczyzny, która ostatnio omal nie straciła wszystkich swoich oszczędności. Wszystko przez oszusta, który do niej zadzwonił.

- W słuchawce usłyszałam męski głos. Pan bardzo słabo mówił po polsku. Był narodowości ukraińskiej. Przedstawił się jako przedstawiciel banku, w którym kiedyś miałam konto i lokatę. Twierdził, że na moim koncie teraz jest ponad 29 tysięcy złotych. Wiedziałam, że kłamie, bo nigdy nie miałam takiej lokaty, ale cierpliwie słuchałam dalej – opowiada nasza Czytelniczka, która ku przestrodze, za pośrednictwem naszego portalu, chciała podzielić się swoją historią z innymi osobami.

Mężczyzna zaoferował jej wypłatę pieniędzy z konta. Jedynym warunkiem był dostęp do komputera.

- Powiedziałam mu, że nie mam komputera. Wtedy usłyszałam w słuchawce, że on mi pomoże i poprosił, abym podała mu numer mojego rachunku bankowego. Bardzo się zdenerwowałam i zapytałam go, jak mu nie wstyd okradać bezczelnie niczego nieświadomych ludzi. Wtedy rozmowa urwała się – wspomina nasza Czytelniczka.

Kobieta próbowała zadzwonić na numer, z którego dzwonił mężczyzna, ale bez powodzenia. Numer był już nieaktywny.

- Proszę o nagłośnienie tego co mnie spotkało, bo wiele osób zarówno starszych, jak i młodszych, może paść ofiarą tego oszusta. Jest on bardzo przebiegły i może wyczyścić konto – przestrzega mieszkanka Sądecczyzny. ([email protected] Fot. Ilustracyjna Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu