Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
02/04/2024 - 12:05

Niespokojny dzień na Sądecczyźnie. Samochody wypadają z drogi, są poszkodowani

Kierowcy, noga z gazu! Padający deszcz sprawia, że podróżowanie po Sądecczyźnie jest mocno utrudnione. Wypadków w regionie nie brakuje. Podobnie, jak osób poszkodowanych.

Wypadki na Sądecczyźnie

W święta Wielkanocne wypadków w naszym regionie niestety nie brakowało. Poniedziałkowego wieczoru w Korzennej lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Zabrało do szpitala rannego motocyklistę. Z kolei na Podhalu drzewa, na skutek potężnej wichury, przygniotły pięć osób, których życia nie udało się uratować.

Również we wtorek nie brakuje wypadków. Pogoda zdecydowanie nie sprzyja podróżowaniu. Padający deszcz sprawia, że musimy zachować szczególną ostrożność. O tym, jak może być niebezpiecznie przekonaliśmy przed godziną 10.

Samochód wypadł z drogi w Miłkowej

Służby ratunkowe zostały wówczas wezwane do Miłkowej (gmina Korzenna). Dachował tutaj samochód. Wszystko wyglądało bardzo poważnie. Na miejsce szybko dotarli strażacy (zarówno z Nowego Sącza, jak i okolicznych jednostek OSP), policja i ratownicy medyczni.

W środku znajdował się tylko kierowca. Niestety, jego obrażenia były na tyle poważne, że musiał zostać zabrany do szpitala. Na drodze występowały wówczas utrudnienia.

Nie był to jedyny wtorkowy wypadek. Samochód wypadł z drogi również w Mordarce. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd/ zdjęcie ilustracyjne)


Dziękujemy za przesłanie błędu