Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
02/12/2022 - 13:50

Na widok policjantów wpadł w szał. Sądeczanin wpakował się po uszy

Ogromnych kłopotów narobił sobie 21-latek. Zatrzymanie go przez policję było dopiero początkiem. Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego był w stosunku do funkcjonariuszy niezwykle agresywny. Przeszukane zostało także jego auto…

Zatrzymanie w Piwnicznej-Zdrój

Widząc samochody poruszające się w nieprawidłowy sposób po drodze, kierowcy bardzo często wzywają policję. Szybka reakcja jest bardzo ważne, aby nie doszło do nieszczęścia. Niedawno po raz kolejny mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. Tym razem funkcjonariusze sami zobaczyli auto jadące „wężykiem”.

Wszystko działo podczas patrolu drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej-Zdrój. Samochód jechał nieprawidłowo ulicą Krakowską, więc policjanci przystąpili do interwencji. Podczas niej wyczuli woń palonej marihuany. 21-latek oraz jego samochód zostały przeszukane.

Agresywny 21-latek atakuje policjantów

- W pojeździe policjanci znaleźli worki strunowe oraz srebrne zawiniątka z białymi kryształkami, które zostały zabezpieczone. Podczas interwencji mieszkaniec powiatu nowosądeckiego był agresywny i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, szarpał ich, uderzał i wyzywał. Mężczyzna został zatrzymany. Odmówił badania trzeźwości, w związku z czym, zanim trafił do policyjnej celi, w szpitalu zostały od niego pobrane próbki krwi do dalszych badań na obecność substancji zabronionych – wyjaśnia Aneta Izworska z zespołu ds. komunikacji społecznej KMP w Nowym Sączu.

Towar został sprawdzony narkotesterem w sądeckiej komendzie. Jak się okazało, było to prawie 36 gramów mefedronu. 21-latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Grozi mu za to do 3 lat więzienia. Policjanci zatrzymali również jego prawa jazdy (istniało podejrzenie, że prowadził auto będąc nietrzeźwym). - W przypadku, gdy badania krwi dadzą pozytywny wynik, mężczyzna dodatkowo odpowie za kierowanie pod wpływem substancji zabronionych – dodaje Aneta Izworska. ([email protected], fot.:Dziękujemy za przesłanie błędu