Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
01/12/2020 - 10:15

Musieli uciekać w środku nocy z płonącego domu. Zostali bez dachu nad głową

To był koszmar, który z pewnością na długo zapamiętają. W środku nocy musieli uciekać z płonącego domu. Mimo wszystko mieli sporo szczęścia, bo nikt nie ucierpiał w pożarze, ale niestety stracili dach nad głową.

Pożar wybuchł w nocy kilka minut po godzinie pierwszej. W Podobinie koło Mszany Dolnej zapalił się piętrowy dom. W środku znajdowało się starsze małżeństwo. Na szczęście udało im się opuścić w porę płonący budynek i nikomu nic się nie stało.

Zobacz też Szukali zaginionego 53-latka. Znaleźli go w pustostanie, potrzebował pomocy

Już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Limanowej, Mszany Dolnej i Górnej oraz Niedźwiedzia. Z dachu wydobywały się płomienie i kłęby białego dymu. Ratownicy natychmiast zaczęli gasić pożar, polewając płonący budynek wodą. Walka z żywiołem trwała wiele godzin.

Niestety niewiele udało się uratować. Budynek spłonął prawie w całości. Strażakom udało się wynieść jedynie część dobytku znajdującego się na parterze. Rodzina z Podobina pozostała bez dachu nad głową.

Zobacz też Nie żyje 55-latek potrącony przez samochód. Do wypadku doszło w Nowym Sączu

Jak na razie nie są znane przyczyny tego pożaru. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Mszana Dolna, OSP Mszana Górna, OSP Niedźwiedź)  

Musieli uciekać w środku nocy z płonącego domu. Zostali bez dachu nad głową
To był koszmar, który z pewnością na długo zapamiętają. W środku nocy musieli uciekać z płonącego domu. Mieli sporo szczęścia, bo nikt nie ucierpiał w pożarze, ale niestety stracili dach nad głową.


Dziękujemy za przesłanie błędu