Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
06/02/2024 - 12:00

Miłośnik kwiatów może trafić na 5 lat do więzienia. Wszystko przez storczyki

Przyszedł do sklepu na zakupy. Zabrał ze sklepowej półki dwie doniczki ze storczykami, za które wcale nie zamierzał płacić. Gdy pracownik ochrony próbował udaremnić kradzież, wtedy doszło do awantury i przepychanek. Miłośnik kwiatów wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się 1 lutego w godzinach wieczornych na terenie Nowego Sącza. Sądeccy wywiadowcy patrolując ulice miasta, w rejonie dworca zauważyli pracownika ochrony, który usiłował ująć szarpiącego się z nim mężczyznę.

Zobacz też Lekarze pobili się o pacjenta? Awantura w sądeckim szpitalu

Policjanci widząc tę sytuację, natychmiast podjęli interwencję wobec agresywnego sprawcy, którego zatrzymali. Jak się okazało, 44-letni mieszkaniec Krynicy-Zdroju chwilę wcześniej zabrał ze sklepowej półki dwie doniczki ze storczykami o wartości ponad 100 złotych, po czym chciał wyjść ze sklepu, nie płacąc za towar. Gdy pracownik ochrony próbował udaremnić kradzież, mężczyzna zaczął go popychać i uderzać, by zatrzymać swój łup.

- Zatrzymany przez policjantów 44-letni kryniczanin miał w organizmie 1,8 promila. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia, ale z uwagi na to, że dopuścił się go w warunkach recydywy, co oznacza, że był już karany za podobne przestępstwo, sąd może orzec wyższy wymiar kary – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.     

Zobacz też 14-letni chłopiec nie żyje. Nie przeżył wypadku na stoku narciarskim w Krynicy

Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Ponadto ma zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego oraz zakaz opuszczania kraju. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG)Dziękujemy za przesłanie błędu