Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
12/10/2018 - 10:30

Makabryczne odkrycie w Nowym Sączu. W szambie znaleźli zwłoki [ZDJĘCIA]

W zbiorniku na szambo policjanci znaleźli zwłoki mężczyzny. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, które dadzą odpowiedź na pytanie, jak zginął i czy ktoś nie przyczynił się do jego śmierci.

W czwartkowy wieczór (11 października) sądeccy policjanci patrolowali ulice Nowego Sącza. Sprawdzali pustostany, w których gromadzą się bezdomni i nietrzeźwi. Udali się też do starych szalet miejskich, które znajdują się w pobliżu zatoczki autobusowej przy Bulwarze Narwiku. Dokonali makabrycznego odkrycia. W zbiorniku przeznaczonym na szambo znaleźli  zwłoki mężczyzny.  O pomoc w wyciągnięciu ciała śledczy poprosili strażaków.

- Zwłoki znajdowały się na głębokości około 4 metrów – wyjaśnia Marian Marszałek, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Zobacz też Tragedia w Kamionce Małej. Na mężczyznę osunęła się ziemia

Załoga pogotowia nie przystępowała do czynności ratunkowych, ponieważ widać było, że mężczyzna już nie żyje od dłuższego czasu. 

- Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Obecnie wyjaśniane są okoliczności i przyczyny śmierci 61-latka, jednak wstępnie wykluczono już udział innych osób w tym zdarzeniu - tłumaczy Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. 

Jak zginął mężczyzna? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi. Do sprawy wrócimy.

RG [email protected], Fot. Eryk KowalskiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)