Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
13/03/2019 - 11:50

Ma zaledwie 19 lat i już może trafić za kraty. Zobacz, co zrobił

Przywłaszczył sobie portfel, w którym była duża suma pieniędzy. Policjanci bardzo szybko znaleźli złodzieja. Okazało się, że jest nim 19-letni mężczyzna. Teraz może trafić za kraty nawet na dwa lata.

Kilka dni temu turysta, który wychodził z Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju zorientował się, że nie ma przy sobie portfela, w którym było prawie 2300 złotych. Natychmiast przeszukał budynek na własną rękę, ale niestety nie znalazł zguby. Zdenerwowany mężczyzna o całym zdarzeniu natychmiast poinformował krynickich policjantów. 

- Funkcjonariusze niezwłocznie po zapoznaniu się z nagraniem z monitoringu, na którym zarejestrował się moment, kiedy portfel wypada z kieszeni turysty, a następnie młody człowiek podnosi go i kieruje się w stronę wyjścia, natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny - informuje Aneta Izworska z Biura Prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Kierował samochodem po pijaku. Miał ponad 3,5 promila alkoholu

W pobliżu zbocza Góry Parkowej policjanci zauważyli kilku mężczyzn spożywających alkohol. Okazało się, że wśród nich był mężczyzna „uchwycony” w pijalni przez kamery monitoringu. Funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, a następnie udali się w pobliże Stawu Łabędziego, gdzie znaleźli ukryty portfel z dokumentami. Po przeszukaniu młodego mężczyzny znaleźli przy nim blisko 1900 zł.

- 19-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia znalezionego portfela oraz dokumentów stwierdzających tożsamość, a także ich ukrywania. Za te przestępstwa grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat – wyjaśnia Aneta Izworska. Jakby tego było mało mężczyzna został ukarany mandatami za spożywanie alkoholu oraz używanie nieprzyzwoitych słów w miejscu publicznym.

RG [email protected], Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu