Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
06/07/2018 - 11:10

Kradzież w sądeckiej galerii. Złodziej zabrał drogie perfumy

Ukradł perfumy o wartości 1200 złotych. Nie spodziewał się, że policjanci tak szybko zapukają do drzwi jego domu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Najbliższe 10 lat może spędzić za kratami.

18-letni mężczyzna trzykrotnie przyszedł do jednej z sądeckich galerii. Wcale jednak nie zamierzał robić zakupów. Chciał jedynie okraść drogerię. Młody mężczyzna zabrał ze sklepowej półki perfumy i próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Miał pecha, bo kradzież zauważyła pracownica sklepu, która próbowała powstrzymać złodzieja przed ucieczką. 18-latek zaczął szarpać się z kobietą, po czym wybiegł z galerii w nieznanym kierunku.

Świadkowie natychmiast zadzwonili pod numer alarmowy i poinformowali o kradzieży policję. Funkcjonariusze już po kilku minutach byli na miejscu.

- Rozpytali świadków, obejrzeli zapis monitoringu i ustalili tożsamość mężczyzny – tłumaczy podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Okazało się, że 18-letni złodziej ukrył się we własnym domu. Już w godzinę po kradzieży został zatrzymany. Łączna wartość skradzionych przez niego rzeczy to 1200 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

RG [email protected], Fot. Ilustracyjna Policja ŚląskaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)