Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
17/06/2016 - 11:25

Internet to nie tylko komunikator. Niesie również zagrożenia

Internet jest dla wielu z nas źródłem wiedzy i powszechnym komunikatorem społecznym. Należy jednak pamiętać o tym, że niesie on także wiele zagrożeń. O bezpiecznych zachowaniach w sieci oraz o tym, jak ograniczać negatywne następstwa korzystania z internetu dyskutowano podczas międzynarodowej konferencji pn. „Bezpieczni w cyberprzestrzeni”, poświęconej tej tematyce. Odbyła się ona w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Cyberprzemoc, konferencja międzynarodowa

Konferencja była podsumowaniem działań pn. „Bezpieczni w cyberprzestrzeni”, realizowanych w wytypowanych gimnazjach na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego. Zorganizowały je Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Nowy Sącz, które połączyły swoje siły, aby uczyć młodzież zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

- Dzisiaj Internet jest elementem codziennej aktywności społeczeństwa, ale trzeba sobie też zdawać sprawę z tego i pamiętać, że niesie on też wiele zagrożeń – mówił podczas konferencji mł. insp. Jarosław Tokarczyk, szef sądeckiej policji.

Uczestnicy konferencji wysłuchali trzech ciekawych wykładów poświęconych zagrożeniom w Internecie. Mówił o nich podinsp. Mirosław Mazur, naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej policji. Z kolei Peter Holanek reprezentujący Komendę Policji w Hranicach poświęcił swoje wystąpienie zapobieganiu cyberprzestępczości i rozwiązaniom stosowanym w tym zakresie w Czechach. Natomiast Karol Fuchs, policjant służby kryminalnej Komendy Policji w Starej Lubowni przedstawił rozwiązania stosowane na Słowacji w zakresie bezpieczeństwa w Internecie.

Podczas konferencji szkoły biorące udział w projekcie „Bezpieczni w cyberprzestrzeni”  otrzymały certyfikaty.

- Nasze działania skierowane były do uczniów klas III gimnazjum oraz ich rodziców w trzech wytypowanych placówkach: Gimnazjum Publicznym w Piwnicznej Zdroju, Gimnazjum Publicznym w Łabowej oraz Zespole Szkół Podstawowo- Gimnazjalnych nr 2 im Orląt Lwowskich w Nowym Sączu – powiedziała naszemu portalowi sierż. szt. Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Cyberprzemoc, konferencja międzynarodowa

Prelekcje prowadzone przez sądeckich policjantów obywały się na przełomie kwietnia i maja. Podczas spotkań w szkołach młodzież otrzymała ulotki promujące bezpieczne zachowania w sieci.

W konferencji uczestniczyli Marek Pawiak, starosta nowosądecki, Dariusz Górski, po. komendanta Straży Miejskiej, Józef Nieć, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie - delegatury w Nowym Sączu, Karol Fuchs i Tomasz Knap, przedstawiciele słowackiej Policji, Petr Holanek  i Jiri Ćermak, przedstawiciele policji w Czechach, Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji  Urzędu Miasta Nowego Sącza, Grzegorz Chochla, dyrektor Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta  Nowego Sącza, dyrektorzy, pedagodzy, wychowawcy oraz uczniowie szkół biorących udział w projekcie „Bezpieczni w Cyberprzestrzeni”. Na sali byli też obecni przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia IPA Region Nowy Sącz i Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Opr. (MACH), KMP w Nowym Sączu.

Cyberprzemoc, konferencja międzynarodowa










Dziękujemy za przesłanie błędu