Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
22/04/2024 - 11:20

Groźny pożar w restauracji. Kilkadziesiąt osób ewakuowanych z płonącego obiektu

W jednej z gorlickich restauracji w niedzielne popołudnie wybuchł pożar. W tym czasie w budynku przebywało kilkadziesiąt osób. Wszyscy jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych zostali bezpiecznie ewakuowani na zewnątrz. Choć całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, strażacy bardzo szybko się z nim uporali. Udało im się ocalić budynek.

Wszystko zaczęło się chwilę po godzinie czternastej. To właśnie wtedy jeden z pracowników zauważył dym i płomienie, które wydobywały się z przewodów wentylacyjnych. Natychmiast chwycił za telefon i wezwał pomoc.

W tym czasie w restauracji przebywało aż trzydzieści osób. Pracownicy nie czekali bezczynnie na przyjazd służb ratunkowych. Jedni próbowali samodzielnie ugasić pożar, a inni ewakuowali wszystkich gości na zewnątrz. Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Już po kilku minutach na miejsce dotarły straże pożarne. Przyjechało również pogotowie gazowe i energetyczne oraz policja.

- W budynku było duże zadymienie. Z komina wydobywał się ogień. Natychmiast zaczęliśmy gasić pożar - relacjonuje bryg. Dariusz Surmacz z gorlickiej straży pożarnej. 


Strażacy szybko opanowali sytuację i ugasili pożar. Dzięki błyskawicznej reakcji pracowników restauracji i sprawnej akcji strażaków, udało się ocalić obiekt. Policjanci ustalają teraz dokładną przyczynę tego pożaru. ([email protected] Fot. OSP Klęczany dh Mateusz Czekański)Dziękujemy za przesłanie błędu