Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
13/01/2024 - 10:50

Dramatyczna walka z ogniem. Ich dom spłonął niemal doszczętnie [ZDJĘCIA]

Piątkowego popołudnia w gminie Korzenna rozległy się syreny alarmowe. Liczne zastępy straży pędziły do Lipnicy Wielkiej, gdzie płonął drewniany dom. Cała akcja trwała prawie pięć godzin, a straty są niestety ogromne.

Pożar w gminie Korzenna

I znowu pożar na Sądecczyźnie. Przypomnijmy, że kilka dni temu przy ul. Kusocińskiego w Nowym Sączu płonął kamper. Ogień pojawił się również w domu w Skrudzinie z którego musiała uciekać rodzina. Na tym niestety nie koniec.

Równie niebezpiecznie było piątkowego popołudnia w Lipnicy Wielkiej. Sądeccy strażacy o wszystkim zostali poinformowani chwilę po godzinie 14 i wraz z okolicznymi jednostkami OSP od razu pojechali na miejsce.

W Lipnicy Wielkiej spłonął dom

Okazało się, że płonie drewniany dom. Ogień był bardzo duży i objął cały budynek. Dodatkowo, pojawiły się problemy komunikacyjne. -  Nie było możliwości dojazdu do budynku ze względu trudne warunki terenowe i pogodowe - informują strażacy.

Osoby, które tam mieszkały szybko wydostały się na zewnątrz. Na szczęście nikt nie ucierpiał i nie potrzebował pomocy. Strażacy zaraz po dotarciu na miejsce rozpoczęli akcję gaśniczą. Korzystali również z kamery termowizyjnej. Obecne było także pogotowie energetyczne, które odłączyło prąd.

Niestety, straty są ogromne. Dom spłonął niemal doszczętnie. Strażacy rozebrali spalone części, tak aby nie stwarzały zagrożenia. Łącznie pracowało ich na miejscu trzydziestu dziewięciu. Cała akcja trwała niemal pięć godzin. ([email protected], fot.: JRG nr 1/ PSP Nowy Sącz)

Pożar w Lipnicy Wielkiej
Liczne zastępy straży pędziły do Lipnicy Wielkiej, gdzie płonął drewniany dom. Straty są niestety ogromne.


Dziękujemy za przesłanie błędu