Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 lipca. Imieniny: Jakuba, Krzysztofa, Walentyny
10/06/2021 - 18:25

Chłopiec wbiegł wprost pod samochód. Po ranne dziecko przyleciał śmigłowiec

Chłopiec chciał przejść na drugą stronę drogi. Prawdopodobnie nie rozejrzał się i wbiegł na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał ciężko ranne dziecko do szpitala.

Było kilkanaście minut po godzinie czternastej, jak na remontowanym odcinku drogi w Ropie doszło do strasznego wypadku.  Samochód, którym podróżował 65-letni mieszkaniec Ropy, potrącił 10-letniego chłopca, który prawdopodobnie wbiegł na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego Fiata.

Już po chwili w Ropie zaroiło się od służb ratunkowych. Przyjechały straże pożarne, pogotowie ratunkowe i policja. Ratownicy medyczni przebadali poszkodowanego chłopca i udzielili mu pomocy. Jego stan musiał być bardzo poważny, bo medycy postanowili wezwać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latająca karetka zabrała poszkodowane dziecko do szpitala.

Przez jakiś czas na drodze w Ropie były utrudnienia w ruchu. Gorliccy policjanci ustalali, jak doszło do tego dramatu.

- Z informacji przekazanych przez świadków wypadku wynika, że chłopiec wbiegł na jezdnię wprost pod koła samochodu – powiedział portalowi Halo Gorlice asp. szt. Grzegorz Szczepanek z gorlickiej policji. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. OSP Ropa)Dziękujemy za przesłanie błędu