Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
11/07/2019 - 16:00

Były dyrektor stadniny w Regietowie usłyszał zarzut. Jest podejrzany o gwałt

Prokuratura Rejonowa w Staszowie postawiła zarzut Stanisławowi C., który jeszcze do niedawna był dyrektorem stadniny koni w Regietowie. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie 19-letniej kobiety, która odbywała tam praktyki.

Dramat miał rozegrać się w nocy z 13 na 14 czerwca. Młoda kobieta miała pojechać wspólnie z 71-letnim dyrektorem stadniny do Regietowa Górnego, aby pooglądać konie.

Zobacz też Ksiądz Marian aresztowany. Był proboszczem jednej z nowosądeckich parafii

Nad ranem zapłakana 19-latka  trafiła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Gorlicach twierdząc, że została zgwałcona przez dyrektora. O tym incydencie została poinformowana również policja. Niedługo po tym zdarzeniu Stanisław C. przeszedł na emeryturę. Ta informacja została ogłoszona podczas konferencji „Europa Karpat” w Regietowie.

Po kilku dniach policja skierowała zawiadomienie o wszczęciu śledztwa do Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, ale ta złożyła wniosek o wyłączenie ze sprawy. Podobnie uczyniła Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu i wszystkie prokuratury rejonowe w okręgu sądeckim. Ostatecznie sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Staszowie.  

Jak informuje Onet, były dyrektor stadniny koni w Regietowie został wczoraj przesłuchany przez śledczych. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, dlatego nie może opuszczać kraju oraz zbliżać się i kontaktować z pokrzywdzoną. Ponadto ma zapłacić 20 tys. złotych poręczenia. Prokuratura zleciła również badania genetyczne. W tym celu zostanie pobrany materiał z ciała pokrzywdzonej i porównany z DNA 71-letniego Stanisława C.

RG [email protected], Źr. Onet, Fot. MKDziękujemy za przesłanie błędu