Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
01/06/2022 - 13:10

Był pijany! A chciał wieźć uczniów z Nowego Sącza na wycieczkę do Warszawy

To miała być zwykła rutynowa kontrola autokaru i kierowcy, który miał zawieźć uczniów sądeckiej szkoły na wycieczkę do Warszawy. Jakże wielkie było zdziwienie policjantów i nauczycieli, gdy mężczyzna wydmuchał 0,4 promila alkoholu. Teraz musi liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego bezmyślnego zachowania.

Uczniowie jednej z sądeckich szkół, mieli jechać dzisiaj na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Już od dawna razem z nauczycielami planowali ten wyjazd. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dzisiaj rano przed godziną piątą, spotkali się na parkingu przed szkołą. Pojawili się również policjanci, którzy mieli sprawdzić stan techniczny autokaru i skontrolować kierowcę.

Zobacz też Zwyrodniały syn zgotował piekło własnej matce. Trafił tam, gdzie jego miejsce

To miała być zwykła, rutynowa kontrola. Jakże wielkie było zdziwienie uczniów, nauczycieli i policjantów, gdy 41-letni kierowca, który miał zawieźć dzieci do Warszawy, wydmuchał 0,4 promila alkoholu.

- Mężczyzna nie pojechał z uczniami na wycieczkę, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Firma zewnętrzna, która miała zlecony ten przejazd, wyznaczyła innego kierowcę – powiedziała naszej redakcji kom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Bezmyślny kierowca musi się liczyć teraz z surowymi konsekwencjami. Grozi mu kara grzywny w wysokości nie mniejszej niż 2500 złotych lub do trzydziestu dni aresztu, a także zakaz prowadzenia pojazdów od sześciu miesięcy do trzech lat oraz dziesięć punktów karnych.

- Po raz kolejny apelujemy o trzeźwość za kierownicą, szczególnie do kierowców zawodowych, którzy podczas swojej pracy biorą odpowiedzialność za większą grupę osób – apelują policjanci.  

Zobacz też Pożar w stolarni w Białej Niżnej. Zaczęło się od awarii pieca [ZDJĘCIA]

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, którzy wyjeżdżają autokarami na wycieczki, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego systematycznie prowadzą kontrole tych pojazdów. Chęć przeprowadzenia takiej kontroli należy zgłosić policjantom co najmniej dwa dni robocze przed planowanym wyjazdem. Pamiętajmy jednak, że w przypadku, gdy organizator wyjazdu, nauczyciel czy rodzic będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące stanu technicznego autokaru lub stanu trzeźwości kierowcy, o swoich podejrzeniach należy natychmiast powiadomić policję. ([email protected] Fot. Ilustracyjna Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu