Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
04/06/2018 - 10:35

Autobus zapalił się podczas jazdy. Z pojazdu wydobywały się płomienie

Kierowca wyjechał autobusem z bazy. Ujechał zaledwie kilka kilometrów. Nagle poczuł zapach dymu. Okazało się, że w pojeździe wybuchł pożar. Mężczyzna próbował ugasić ogień samodzielnie, ale niestety bezskutecznie. Autokar spłonął doszczętnie.

Kilkanaście minut po godzinie 4 w Ubiadzie zapalił się autobus. Kilka wozów strażackich na sygnale pośpieszyło na miejsce. Niestety pojazd był już cały w ogniu. Na szczęście nikogo nie było w środku. Na miejscu był właściciel. Jak się okazało, kierowca wyjeżdżając z bazy, przejechał zaledwie kilka kilometrów. Nagle poczuł zapach dymu. W tunelu wentylacyjnym, który biegnie wzdłuż całego autobusu wybuchł pożar.

Zobacz też Limanowa: Patrzyli bezradnie, jak ich samochód płonie

Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Kierowca próbował ugasić pożar gaśnicą, ale niestety bezskutecznie. Gdy zauważył, że jego działania nie przynoszą efektu, postanowił poprosić o pomoc straż pożarną.

Strażacy polewali płonący pojazd pianą gaśniczą. Niestety z autobusu pozostały jedynie zgliszcza. Autokar znajdował się na skrzyżowaniu i przez godzinę całkowicie blokował przejazd w kierunku Jelnej.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru była wada pojazdu  -  wyjaśniają strażacy.

[email protected], fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu