Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
15/07/2020 - 14:00

Zaraza z Chin nie chce odejść z Sądecczyzny. Nie ma dobrych wiadomości

Kolejny dzień przynosi statystyki z powiatu nowosądeckiego. Koronawirus nie odpuszcza. Przybywa zakażonych i tych, którzy kierowani są na kwarantannę. Niestety, wtorkowy raport przynosi też informację o kolejnym zgonie.

Jakie są najnowsze doniesienia? Jak raportują małopolskie służby sanitarno-epidemiologiczne ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u  ponad czterdziestu osób. To 22 kobiety i 21 mężczyzn, w wieku od 15 do 76 lat.

Czytaj też Karetki, ludzie w kombinezonach i maskach. Co się dzieje na sądeckim „jojku” 

Trzynaście przypadków dotyczy powiatu nowosądeckiego, czternaście wadowickiego.  Na Limanowszczyźnie przybyło dwoje zakażonych.  Pozostałe zachorowania dotyczą powiatów: tatrzańskiego (5 osób), nowotarskiego, bocheńskiego i oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: suskiego, wielickiego, krakowskiego (po 1 osobie). 

Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji – informuje Sanepid. Troje chorych z powiatu nowosądeckiego wróciło do zdrowia.  

Czytaj też Wirus w sądeckiej Biedronce. Pracownicy w panice. Klientom nie powiedzieli?

Niestety, wtorkowy raport przynosi też informacje o kolejnym zgonie.  To 80-leni mieszkniec Krakowa. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 47.

W sumie w regionie zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2173 osób.  Kwarantanną objętych jest 6 369 osób, nadzorem epidemiologicznym 279. W szpitalu jest 124 chorych.

jagienka.michalik@sadeczanin. info fot, europarl.euDziękujemy za przesłanie błędu