Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
14/02/2022 - 18:00

Owocna akcja poboru krwi w Muszynie. Ile jej pozyskali?

W akcji krwiodawstwa, przeprowadzonej (13 lutego) w Muszynie zarejestrowało się 41 dawców krwi. Tym bezcennym lekiem z potrzebującymi podzieliło się 28 osób, każda z nich oddała po 450 ml.

Każdego dnia w szpitalach czekają pacjenci, którym krew i jej składniki są niezbędne do leczenia. A stany magazynowe dramatycznie maleją! Aby możliwe było niesienie pomocy osobom chorym potrzebni są krwiodawcy!

Na apel o oddawanie krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie odpowiedziała nie po raz pierwszy Muszyna.

Już po raz kolejny, tym razem pod hasłem „Oddając krew ratujesz ludzkie życie-krew jest bezcennym, niezastąpionym lekarstwem” w Muzeum Regionalnym w niedzielę (13 lutego) została zorganizowana akcja oddawania tego najcenniejszego z leków. Zarejestrowanych w niej było 41 dawców.

Z potrzebującymi podzieliło się 28 osób, każda z nich oddała po 450 ml krwi. Dawcami były zarówno kobiety, jak i byli mężczyżni. Każdemu wykonano bezpłatnie badania wirusologiczne, a także oznaczenia grupy krwi. (MK) fot. (MK)Dziękujemy za przesłanie błędu