Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
08/02/2022 - 21:30

Oddając krew ratujesz ludzkie życie. Akcja krwiodawstwa w Muszynie 13 lutego

„Oddając krew ratujesz ludzkie życie-krew jest bezcennym, niezastąpionym lekarstwem”, pod takim hasłem w niedzielę (13 lutego) w Muszynie odbędzie się akcja krwiodawstwa.

Każdego dnia w szpitalach czekają pacjenci, którym krew i jej składniki są niezbędne do leczenia. Twoja pomoc jest teraz bardzo potrzebna!

W siedzibie Muzeum Regionalnego Państwa Muszyńskiego w Muszynie przy ulicy Krzywej 1, pod hasłem „Oddając krew ratujesz ludzkie życie-krew jest bezcennym, niezastąpionym lekarstwem”, 13 lutego (niedziela) w godz. 8.30-13 przeprowadzona zostanie akcja krwiodawstwa.

Krew będą mogły oddać zdrowe osoby dorosłe. Należy ze sobą zabrać dowód osobisty, i być po lekkostrawnym posiłku. Po oddaniu krwi zostaną wykonane bezpłatnie badania wirusologiczne, a także grupy krwi.

Stany magazynowe krwi i jej składników maleją! Aby możliwe było niesienie pomocy osobom chorym, wymagającym leczenia krwią i jej składnikami potrzebni jesteście Wy-Krwiodawcy!-czytamy na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. 

-Czekamy na Was w Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddziałach Terenowych oraz w mobilnych punktach pobierania krwi. (MK) fot. arch. (MK) plakat Dziękujemy za przesłanie błędu