Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
28/07/2020 - 11:10

Koronawirus nie daje za wygraną i zabiera kolejne życie

Od kilku dni ze stolicy Małopolski płyną smutne wiadomości dotyczące zgonów pacjentów zakażonych koronawirusem. Niestety, zmarł kolejny chory – 83-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który zakaził się tym groźnym wirusem.

Mieszkaniec powiatu bocheńskiego przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był koronawirus.

Tym samym w Małopolsce od początku trwania pandemii na COVID-19 zmarły 54 osoby.

Czytaj także: Nowy Sącz: MORD zawiesza działalność. U 3 egzaminatorów wykryto koronawirusa

Mało optymistyczne są też wieści dotyczące liczby nowych zakażonych. Wirus z Wuhan potwierdzono u kolejnych 91 mieszkańców Małopolski.

Zdiagnozowano go u 37 kobiet i 54 mężczyzn, w wieku od 2 do 84 lat, z powiatu nowosądeckiego (20 osób), tatrzańskiego (18 osób), oświęcimskiego (14 osób), myślenickiego (7 osób), nowotarskiego (6 osób), Krakowa (5 osób), Nowego Sącza i powiatów: gorlickiego i tarnowskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego, suskiego, limanowskiego, wadowickiego (po 2 osoby) oraz Tarnowa i powiatów: brzeskiego, krakowskiego i wielickiego (po 1 osobie).

Spośród tych 91 nowych przypadków dwie osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3223 osób.

Czytaj także: Nowy Sącz: chirurgia ogólna zamknięta, ale działa już Zakład Radioterapii

Mamy też osiemnastu nowych ozdrowieńców. Groźnego wirusa pokonało 10 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 2 do 86 lat, z powiatu tarnowskiego (8 osób), bocheńskiego (3 osoby), oświęcimskiego i suskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: dąbrowskiego, nowotarskiego i wadowickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 1613 ozdrowieńców.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. europarl.eu-zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu