Poniedziałek, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
29/07/2023 - 23:00

"Brązowa" Małgosia Myjak, sztangistka z Powroźnika wywalczyła medal w Bukareszcie

Małgorzata Myjak, dziewczyna z Powroźnika zdobyła brązowy medal w kategorii do 55 kg, z wynikiem 176 kg (83+93) w dwuboju! Młodziutka sztangistka uczestniczy w Mistrzostwach Europy U20 i U23, które odbywają się w Bukareszcie.

Znakomite wieści napływają z Mistrzostw Europy do lat 20, które odbywają się w Bukareszcie! Reprezentantka Polski, Małgorzata Myjak we czwartek (27 lipca) zdobyła brązowy medal w kategorii do 55 kg, z wynikiem 176 kg (83+93) w dwuboju!

Młodziutka zawodniczka, która pochodzi z Powroźnika reprezentuje obecnie LKS Budowlani Kucera Nowy Tomyśl. Wcześniej trenowała w LUKS Nowosądeczanin Powroźnik, pod okiem Moniki Grzesiak-Bomby. Marzeniem sztangistki jest start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024.