Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
06/06/2024 - 19:30

Turniej jednego wiersza. To coś dla miłośników rymów

Kochasz rymy, układasz je, lubisz czytać rymowane utwory. To coś dla Ciebie. W czwartek (7 czerwca) na płycie nowosądeckiego Rynku, rozegrany zostanie turniej jednego wiersza „Żeńskie rymy dziś głosimy!”, podczas którego uczestnicy zmierzą się w pojedynku na żeńskie rymy!

Turniej odbędzie się  w ramach obchodów V Sądeckich Dni Literatury,  które w tym roku skupiają się wokół twórczości kobiet.

Biorący udział w wydarzeniu wyrecytują lub przeczytają napisany przez siebie bądź poetę utwór kobiecy, o kobiecie lub napisany dla kobiety. Szerokie spektrum możliwości, pozwala na dużą dowolność w kwestii repertuaru oraz sposobu prezentacji wiersza.

Celem turnieju jest zarówno prezentacja twórczości poetyckiej nowosądeczan jak i przedstawienie publiczności utworów napisanych przez wspaniałych poetów. To doskonała okazja do sprawdzenia swoich recytatorskich sił przed szerszą publicznością. Organizatorzy zachęcają wszystkich miłośników słowa do wspólnej zabawy. Fantastyczne nagrody czekają!

Zapraszamy na płytę sądeckiego rynku 7 czerwca o godz. 13.00.

V Sądeckie Dni Literatury dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opr. [email protected], fot. Sądecka Biblioteka Publiczna.Dziękujemy za przesłanie błędu