Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
11/07/2018 - 11:20

Tegoroczne "Lato w Dolinie Kamionki" z Kapelą Ciupaga i dobrą pogodą [ZDJĘCIA]

Kabaret z Podhala, Andrea Lattari oraz brawurowy koncert Kapeli „Ciupaga” to hity tegorocznej edycji plenerowej imprezy „Lato w Dolinie Kamionki”, która odbyła się 8 lipca w Kamionce Małej. Dopisała zarówno pogoda jak też publiczność.Z racji 100-lecia odzyskania niepodległości Polski, na początku odśpiewano hymn państwowy, z towarzyszeniem Orkiestry Dętej z Mystkowa. Imprezę otworzył przewodniczący Rady Gminy w Kamionce Wielkiej Zenon Kruczek.  Po tym wiązankę pieśni patriotycznych zagrali muzycy z orkiestry z Mystkowa, pod batutą Mateusza Główczyka. Po nich na scenie prezentowali się młodzi muzycy ze Szkółki Muzykowania Ludowego w  Kamionce Wielkiej, uczących się pod okiem Józefa Trojana. Pomimo krótkiego okresu nauki, radzili sobie znakomicie z grą na tradycyjnych instrumentach, tworząc zgraną kapele ludową.

Po muzyce przyszedł czas na taniec. Da deskach w Kamionce Małej zaprezentowała się grupa „Chcemy tańczyć” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce Wielkiej, pod kierownictwem instruktorki  Justyny Dobosz. Umiejętności taneczne i akrobatyczne młodych tancerzy zostały kilkakrotnie nagrodzone obfitymi brawami. Po tym na scenę powrócił folklor za sprawą Zespołu Regionalnego „Skalnik” i  Zespołu Śpiewaczego „Kamionczanki”.


Następnie uczestnicy spotkania mogli sobie przypomnieć jak brzmi "Felicita", a to za sprawą Andrea Lattari, który przedstawił koncert piosenki włoskiej.

W końcu nadszedł czas na gwóźdź programu - koncert Kapeli „Ciupaga”. Liczebność  widowni osiągnęła apogeum. Zespół przedstawił znakomity show, wspaniałe brzmienie, i to wszystko - o dziwo! - na bazie muzyki swoich ojców, muzyki góralskiej. 

W przedstawionym żywiołowo koncercie nie brakowało klimatów bałkańskich, węgierskich, słowackich. Po koncercie długi czas muzycy z zespołu rozdawali autografy, sprzedawali płyty i pozowali z liczną grupą fanów do wspólnych zdjęć. Z koncertu bardzo był zadowolony lider „Ciupagi” Piotr Krzywdziński, dając temu wyraz zarówno na scenie jak też poza nią. Specjalnie na ten koncert sprowadzone zostało profesjonalne nagłośnienie, z którego skorzystali także inni wykonawcy.


Do północy uczestnicy imprezy bawili się przy dźwiękach Kapeli „Zgraja”.

Akcentów związanych ze 100 leciem odzyskania niepodległości było wiele. Poza koncertem patriotycznym orkiestry z Mystkowa, był też polonez odtańczony przez zespół „Skalnik”, który do tańca wciągnął wiele osób z widowni. Niepodległość Polski była widoczna także w wielu pracach twórców ludowych licznie prezentujących swoje prace na placu imprezy.

Także dla dzieci było wiele atrakcji. Przeprowadzony został program animacyjny z  Myszką Miki i Smokiem wawelskim, malowaniem twarzy, dużymi bańkami mydlanymi, dmuchanym zamkiem i konkursami z kominiarzem.

Wśród bogatej oferty tegorocznej edycji „Lata w Dolinie Kamionki” były: pokaz ekologicznego spalania w piecu, prezentacja samochodu elektrycznego, stoisko fotowoltaiki, stoiska z gadżetami, kulinaria KGW z Mszalnicy, kwadrans z RDN Nowy Sącz.


Skorzystanie z tych wszystkich atrakcji było możliwe dzięki wspaniałej pogodzie, która dodatkowo zachęcała do wyjścia z domu. Patronat medialny nad imprezą sprawowały "Sądeczanin" i Radio RDN Nowy Sącz.

Kazimierz Ogorzałek. Fot. Barbara Pogwizd

Lato w Dolinie Kamionki: zabawa trwała do północy
Bardzo udana była tegoroczna edycja "Lata w Dolinie Kamionki". Świetni wykonawcy i żywiołowo reagująca publiczność... Zobaczcie zresztą sami:Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu