Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
12/07/2021 - 18:55

Strefa Chwały w Starym Sączu. W rekolekcjach uczestniczyły całe rodziny

Kolejny raz w Starym Sączu odbyła się Strefa Chwały, czyli rekolekcje ewangelizacyjne połączone z wypoczynkiem. Jak zawsze wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przybyły na nie całe rodziny z dziećmi.

Strefa Chwały to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Jest to okazja, aby w duchu wspólnej modlitwy przeżywać rekolekcje i dzielić się swoimi świadectwami wiary. Podobnie było w tym roku.

Trwała od 8 do 12 lipca. Dla osób, które wzięły w niej udział zostało przygotowanych wiele interesujących punktów programowych. Codziennie odbywały się wieczory uwielbienia i różnego rodzaju panele dyskusyjne.

Nie zabrakło świadectw wygłaszanych przez uczestników. Mówili o swoim niejednokrotnie trudnym życiu, nawróceniu i wierze w Boga. Konferencje prowadził ks. Bp Artur Ważny. Każda godzina była dokładnie zagospodarowana. Był też oczywiście czas na rekreację i posiłek.

Najważniejsza była oczywiście codzienna Eucharystia, przed którą odbywało się specjalne przygotowanie. Wspólna modlitwa była tym co dawało siłę zgromadzonym, co sami podkreślali podczas swoich wystąpień.

Wśród gości pojawili się m.in. Marcin Zieliński, Karol Sobczyk, Dariusz Kowalski, Jacek Dziedzina, Tomasz Samołyk, Weronika Kostrzewa i ks. Józef Kloch. Mogliśmy usłyszeć także muzykę chrześcijańską. Dla dzieci przygotowano Strefę Chwały kids, a dla młodzieży Strefę Chwały Young. Każdy znalazł coś dla siebie. ([email protected], fot.: MP)Dziękujemy za przesłanie błędu