Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
23/03/2017 - 09:35

Spotkanie szkół, które łączy jeden patron - św. Jan Paweł II

Przedstawiciele Nowego Sącza – Wojciech Piech i Bożena Jawor, wzięli udział w XXIII Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej.

Wydarzenie odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i zgromadziło blisko 150 uczniów i nauczycieli z całej diecezji. Zastępca prezydenta Nowego Sącza - Wojciech Piech zaznaczył, że tego typu spotkania są niezwykle ważne, bo umacniają więź szkół, którym patronuje największy z Polaków - św. Jan Paweł II. 

- To naprawdę niezwykłe przeżycie móc patrzeć na dzieci i młodzież, która prezentuje wspólne i tak ważne dla nas chrześcijańskie wartości, oparte na nauce papieża Polaka. To szczególnie ważne w dzisiejszych, trudnych czasach, kiedy podstawowe wartości są tak mocno relatywizowane. Życzę wiele satysfakcji z dzisiejszego forum i opieki św. Jana Pawła II - powiedział wiceprezydent Wojciech Piech. 

Przewodnicząca Rady Miasta  Bożena Jawor dziękując za zaproszenie na kolejne forum szkół Jana Pawła II przypomniała, że to nauka i słowa papieża Polaka, gromadzą po raz kolejny wszystkich uczestników na wspólnym spotkaniu.

- To bardzo dobrze, że są szkoły, że jest rodzina szkół św. Jana Pawła II, która wspiera się nawzajem. Ja gorąco w to wierzę, że tego wsparcia udziela wam również wasz patron - mówiła do uczestników forum przewodnicząca Bożena Jawor. - W dzisiejszym świecie, w którym niszczone są nasze polskie wartości, wy jesteście przeciwieństwem. Dlatego życzę wam wszystkim, a przede wszystkim młodzieży, abyście nieśli te wszystkie wartości, które głosił Jan Paweł II. Abyście mieli siłę po to, aby Polska była Polską, taką o jakiej marzył i o jakiej mówił św Jan Paweł II. Życzę z całego serca, aby błogosławił wam na każdy dzień waszej pracy. Szczęść Boże. 

Po oficjalnej części spotkania uczestnicy forum wzięli udział w koncercie "W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II" w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Borzęcinie. Na scenie zaprezentowali się również uczniowie Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Łososinie Dolnej w programie artystycznym "Na zawsze w naszych sercach Jan Paweł II". 

XXIII Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej zakończyła uroczysta msza święta pod przewodnictwem bp Leszka Leszkiewicza. 

W uroczystym spotkaniu wzięli także udział: ks. Paweł Stabach, asystent kościelny Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej, Artur Puciłowski, dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Tarnowie oraz radny Rady Miasta Nowego Sącza Józef Gryźlak.

(KB)

Źródło i fot: UM Nowy Sącz

Szkoły JP2


Dziękujemy za przesłanie błędu