Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
17/02/2020 - 11:30

PWSZ: Senat wziął pod lupę działalność władz uczelni. Jaką podjął uchwałę?

14 lutego Senat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej podjął uchwałę dotyczącą prawidłowości powołania dr Haliny Potok. Przedmiotem obrad była także kwestia pojawiających się oskarżeń oraz pomówień kierowanych do pracowników uczelni. Jakie rozstrzygnięcia zapadły podczas nadzwyczajnego posiedzenia?

14 lutego odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Senatu - organu kolegialnego, w skład którego wchodzą przedstawiciele władz uczelni, dyrektorzy instytutów, nauczyciele akademiccy, przedstawiciele innych uczelni i uniwersytetów, a także studenci oraz inni pracownicy. Posiedzenie zostało zwołane w związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej niejasnościami związanymi z funkcjonowaniem władz i organów PWSZ. 

Członkowie Senatu zostali zapoznani z treścią pisma Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które dotyczyło odwołania dr Haliny Potok z funkcji prorektora ds. studenckich i kształcenia. Podczas posiedzenia omówiono także zagrożenia dla funkcjonowania PWSZ oraz kwestię bezpodstawnych oskarżeń, godzących w dobre imię uczelni oraz powodujących utratę dobrej reputacji szkoły. 

Czytaj także: W PWSZ po staremu, choć z nowym prorektorem ds. studenckich i kształcenia

Senat jednogłośnie podjął uchwałę:

Senat, nie dostrzegając żadnych uchybień prawnych, w pełni popiera decyzję rektora uczelni o ponownym powołaniu w dniu 3 lutego 2020 roku, po uzgodnieniu z nowo wybraną Uczelnianą Radą Samorządu Studentów, dr Haliny Potok do pełnienia funkcji prorektora ds. studenckich i kształcenia (...). Senat z oburzeniem przyjmuje informacje o nękających rektora i prorektorów uczelni kuriozalnych pomówieniach, częściowo upublicznianych rozsyłanymi pismami. Wyraża jednocześnie nadzieję, że nie będą one - bez należytego rozpoznania - wykorzystywane, m.in. przez media do insynuowania w przestrzeni publicznej rzekomych nieprawidłowości i rzekomo podejrzanych zachowań. Senat wyraża nadzieję, że dalsze działania dezawuujące dobry wizerunek naszej uczelni spotkają się ze zdecydowaną dezaprobatą ze strony całej społeczności akademickiej PWSZ. 

Senat zobowiązał także władze uczelni do stanowczego reagowania na pojawiające się, niczym nie uzasadnione oskarżenia i pomówienia wobec pracowników, a także studentów PWSZ. Z pełną treścią uchwały można zapoznać się na stronie internetowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. 

[email protected], fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)