Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 czerwca. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
30/05/2024 - 23:05

Po maturach i egzaminach ośmioklasisty, nadszedł czas na egzaminy zawodowe

Po maturach i egzaminach ośmioklasisty, 3 czerwca do egzaminów zawodowych przystąpią uczniowie szkół branżowych i techników.

Po maturach i egzaminach ośmioklasisty, 3 czerwca o godz. 9. do egzaminów zawodowych przystąpią uczniowie szkół branżowych i techników. Egzamin składa się z części pisemnej i praktycznej. Pierwsza, trwająca 60 minut jest testem, złożonym z 40 zadań zamkniętych, zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, wśród nich tylko jedna jest prawidłowa. 

Część druga może trwać od 120 minut do 240 minut. To test praktyczny zdobytych umiejętności, polegający na wykonaniu zadania, zawartego w arkuszu egzaminacyjnym. 

Aby zdać egzamin, z części pisemnej trzeba uzyskać co najmniej 50 proc. punktów (czyli minimum ‎‎20 punktów), a z części praktycznej otrzymać co najmniej 75 proc. punktów. Do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić urządzeń telekomunikacyjnych. 

Warunkiem ukończenia szkoły policealnej jest przystąpienie do obydwu części  egzaminu, tj. pisemnej i praktycznej. Słuchacz, który nie zgłosi się na egzamin nie otrzyma świadectwa ukończenia szkoły policealnej. 

Osoba, która z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu w terminie głównym, może go zdawać w terminie dodatkowym. Do dyrektora szkoły należy złożyć udokumentowany wniosek, nie później niż w dniu, w którym odbywa się część pisemna lub część praktyczna egzaminu.

Terminy egzaminów zawodowych 2024: formuła 2012 - 4 czerwca część pisemna, 3-15 czerwca - część praktyczna
formuła 2017 - 4 czerwca, część pisemna, 3-15 czerwca - część praktyczna.
formuła 2019 - 4-10 czerwca, część pisemna 3-19 czerwca - część praktyczna.
Dokładny harmonogram egzaminów praktycznych dla każdej kwalifikacji jest dostępny na stronie CKE. (MK)  fot. arch. Sądeczanin. 







Dziękujemy za przesłanie błędu