Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
25/03/2024 - 13:20

Palmy ozdobiły kościół w Cieniawie. Piękna tradycja nadal kontynuowana [ZDJĘCIA]

Piękne palmy przygotowali młodzi parafianie z Cieniawy na niedzielne święto. Tradycyjny konkurs kolejny raz pokazał, że wieloletnia tradycja jest wciąż kontynuowana. Efekt końcowy robi wrażenie!

Konkurs palm w Cieniawie

Niedziela palmowa jest bardzo ważnym elementem tradycji chrześcijańskiej. Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi wierni gromadzą się w kościołach z pięknymi palmami. To pamiątka wjazdu Jezusa do Jerozolimy. 

W wielu parafiach naszego regionu odbywa się wówczas również tradycyjny konkurs palm. To okazja, aby dzieci i młodzież zaprezentowały swoje twórcze talenty. Nie inaczej było również w tym roku.

Konkurs odbył się również w parafii św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie. Zorganizowany został wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury oraz proboszcza ks. dr Wacława Barnasia. Palmy prezentowały się pięknie.

Piękna tradycja kontynuowana w Cieniawie

- Oceniana była estetyka, tradycja, wielkość i wykonanie kwiatów z bibuły. Cieszy fakt, że szanujemy nasze tradycje i przekazujemy je kolejnym pokoleniom. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieniawie, wraz z rodzicami, również wykonywali palmy, które znalazły się obok tabernakulum - mówi Irena Miczołek, przewodnicząca grybowskiego oddziału SKT “Sądeczanin”.

Dodajmy, że palmy pozostaną w kościele i będą zdobiły grób pański. ([email protected], fot.: Irena Miczołek)

Konkurs palm w Cieniawie
Piękne palmy przygotowali młodzi parafianie z Cieniawy na niedzielne święto. Tradycyjny konkurs kolejny raz pokazał, że wieloletnia tradycja jest wciąż kontynuowana.


Dziękujemy za przesłanie błędu