Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 10 kwietnia. Imieniny: Borysławy, makarego, Michała
25/02/2021 - 13:15

Ostatni dzwonek na ostatni numer "Sądeczanina HISTORIA" z 2020 roku

Masz wśród swoich bliskich lub znajomych miłośników historii? Chcesz zrobić im wyjątkowy prezent? Skorzystaj z oferty specjalnej i zamów roczną prenumeratę kwartalnika "Sądeczanin HISTORIA" - najchętniej czytanego magazynu historycznego w regionie! Aktualny numer został poświęcony cenionym i odważnym kobietom minionych wieków. Dlaczego zawdzięczamy im tak wiele?

- Spośród honorowych obywateli Nowego Sącza jest tylko jedna kobieta - przypomina historyk Sylwester Rękas. - Co więcej, Polska za to jako jeden z pierwszych krajów nadała prawa wyborcze kobietom. Józef Piłsudski ponad sto lat temu powiedział: prawa te nadano kobietom nie z łaski, a w ramach wdzięczności za ich czynny udział w walce o niepodległość.

Na przestrzeni lat kobiety udowodniły, że te prawa im się należą. Warto pamiętać o tym, jak wielką rolę odegrały w naszym życiu, pełniąc nie tylko rolę sanitariuszek czy łączniczek, ale również wielokrotnie zastępując mężczyzn w walce z wrogiem i walcząc z bronią w ręku. Kobiety wspierają mężczyzn i stoją za wielkimi sukcesami polskich żołnierzy i dowódców. Bez nich by się nie udało - żadna walka i konspiracja nie byłaby możliwa.

KUP MIESIĘCZNIK, KUP KWARTALNIK - NAJWYGODNIEJ PRZEZ INTERNET!

Więcej o losach i zasługach wybitnych kobiet związanych z Sądecczyzną przeczytacie w najnowszym kwartalniku "Sądeczanin HISTORIA". To ostatni moment, aby go kupić. Kwartalnik można znaleźć na terenie Sądecczyzny w kioskach, księgarniach i punktach dystrybucji prasy. Jeśli w Twoim kiosku nie ma kwartalnika, skontaktuj się z nami, a wyślemy go pocztą!

”Sądeczanin HISTORIA” jest również dostępny w prenumeracie. Koszt prenumeraty rocznej na rok 2021 wynosi 52 zł i obejmuje przesyłkę pocztową na wskazany adres. Zamówienia można dokonywać pod numerami telefonu: 18 475 16 26, 18 475 16 31 albo wysyłając maila na prenumerata@sadeczanin.info. Zachęcamy do lektury! (k.kos@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”