Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 7 lipca. Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
18/01/2015 - 00:04

Nagroda im. Ks. Kumora. Jest z czego wybierać

Trwa trzecia edycja Konkursu o Nagrodę im. Ks. Prof. Bolesława Kumora, organizowanego przez Fundację Sądecką i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo "Sądeczanin". Konkurs ma na celu popularyzację książek o Sądecczyźnie i uhonorowanie sądeckich literatów, poetów, historyków i publicystów. Nagroda ma także wymiar finansowy: laureaci, oprócz pamiątkowej statuetki, otrzymają 20 tys. zł do podziału.
Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: „Książka o Sądecczyźnie”, „Sądecki autor”. W pierwszej kategorii mogą być zgłaszane książki reprezentujące wszystkie gatunki literackie, dzieła naukowe i popularnonaukowe, które są napisane i wydane po polsku. Uwaga! Chodzi wyłącznie o prace ogłoszone drukiem w roku 2014.

W kategorii „Sądecki autor” mogą być zgłaszani twórcy, którzy urodzili się lub mieszkają na terenie powiatu nowosądeckiego, oceniany jest cały ich dorobek.

Zgłoszenia, na specjalnym formularzu, będą przyjmowane w siedzibie Fundacji Sądeckiej do 25 stycznia.

Czytaj:

http://archiwum.sadeczanin.info/wiadomosci,5/nagroda-im-ks-kumora-iii-edycja-zglaszajcie-ksiazki-i-autorow,68063#.VLroGyyayt9

**
Marek Rylewicz z Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. J. Szujskiego przesłał nam listę książek wydanych w ub.r., które warto wziąć pod uwagę. To tylko część książek odpowiadających wymogom konkursu. Czekamy na zgłoszenia. 

1. Szewczyk Zenon Piotr, Słownik gwary Lachów Sądeckich ( podegrodzkich), Biblioteka gminna, Podegrodzie 2014.

2. Tabaszewski Robert, Adwokaci Nowego Sącza do 1945, Prezydent Miasta Nowy Sącz, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział N.S., Nowy Sącz 2014.

3. Masz synów w lasach, Polsko….., podziemie niepodległościowe i opór społeczny na Sądecczyźnie w latach 1945 – 1956, pod red. Dawida Golika, Muzeum Okręgowe Nowy Sącz, IPN Kraków, Nowy Sącz 2014.

4. Jedynak Andrzej, Martyrologia duchowieństwa Diecezji Tarnowskiej w okresie okupacji hitlerowskiej, Nowy Sącz 2014.

5. Kaczyński Bogusław, Ada Sari: kulisy wielkiej sławy, Wydawnictwo Casa Grande, Warszawa 2014.

6. Kołcz Bogusław, Piotr Droździk, Nowy Sącz – jeśli zapomnę o nich…..: cmentarz komunalny w Nowym Sączu 1889 – 2014, Wydawnictwo Goldruk Wojciech Goluchowski, Nowy Sącz 2014.

7. Polakiewicz Wacław, Limanowa 1914, Bellona, Warszawa 2014.

8. Leśniak Jerzy, Biegonice w służbie św. Floriana, Wydawnictwo Goldruk Wojciech Goluchowski, Nowy Sącz 2014.

9. Witowski Wojciech, Biegonice: zarys dziejów Parafii św. Wawrzyńca, Wydawnictwo Mała Poligrafia Redemptorystów, Nowy Sącz – Tuchów 2014.

10. Niby to legenda, ale ktosik gadał, że tak prawdziwie było, zebrał i opracował: Jacek Kurzeja i Joanna Hołda, Muzeum Okręgowe Nowy Sącz, Nowy Sącz 2014.

11. Raińska Marzanna, Dwory Małopolski t. 1,2,3, MCK Sokół, Nowy Sącz 2014.

12. Kroh Antoni, Wesołego alleluja, Polska ludowa, czyli o pogmatwanych dziejach chłopskiej kultury plastycznej na ziemiach polskich, Wydawnictwo Iskry, Warszawa 2014.

(s), fot. archiwum 







Dziękujemy za przesłanie błędu