Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
26/10/2016 - 16:10

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Książka najlepszym przyjacielem

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego cyklicznie przez bibliotekę szkolną pt. Książka Najlepszym Przyjacielem.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-6.  Brali w nim udział uczniowie z sądeckich szkół podstawowych. Jury konkursowe: Grażyna Sobol z Publicznej Biblioteki Oddziału dla Dzieci, Wanda Zapiór i Justyna Kuciel, przy ocenie uczestników brało pod uwagę - dobór tekstu do predyspozycji ucznia, dykcję i wyrazistość, interpretację utworu. Przy recytacji wiersza związanego tematycznie z biblioteką, czytaniem, książką popularyzowano hasło tegorocznego miesiąca bibliotek, „Książka to dopiero początek…”

Nagrody i wyróżnienia:
Klasy 1 -3
I miejsce - Aleksandra Michałowska  z SP nr 3
II miejsce - Oskar Kulig z SP nr 9
III miejsce – Kaja Pasiut z SP 20
Klasy 4-6
I miejsce ex aequo-  Vanessa Jarząbek i Sara Sobczak z SP 9
III miejsce – Anna Zagajska z SP20
Wyróżnienia:  Julia Sokołowska z SP 11, Maria Górowska z SP 11, Nikola Gagatek z SP 9, Aleksandra Matras z SP 3, Angelika Gucwa z SP7, Fabian Rokita z SP 8/
Konkurs uświetnił występ szkolnego koła teatralnego prowadzonego przez Joannę Życzyńską . Było to przedstawienie zatytułowane „Zamieszanie w krainie bajek”.

(oprac. JB)

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski – „Książka najlepszym Przyjacielem”


Dziękujemy za przesłanie błędu