Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
10/05/2018 - 14:45

Maturzyści już po egzaminie z biologii. Jak im poszło?

Maturzyści skończyli pisać egzamin z biologii na poziomie rozszerzonym. Na rozwiązanie zadań mieli 180 minut. Jak im poszło? Oto zapytaliśmy absolwentów I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu.

Biologia jest jednym z najtrudniejszych egzaminów na maturze. Warto jednak przyłożyć się do nauki, ponieważ dobrze zdana matura z biologii daje przepustkę na wiele ciekawych kierunków na studiach. Punktualnie o godzinie 12 uczniowie w całej Polsce odłożyli długopisy i  zakończyli egzamin. W I LO w Nowym Sączu wszyscy wychodzili z sali uśmiechnięci i zadowoleni.

- Było bardzo dużo pytań związanych ze zwierzętami i roślinami. Dla osób, które się uczyły, zadania nie były trudne - mówi Oliwia Król, absolwentka I LO.

Zobacz też Maturzyści zdawali dzisiaj matematykę rozszerzoną. Nie było łatwo

W sądeckiej "jedynce" około dwustu absolwentów zdawało dzisiaj biologię rozszerzoną. Z roku na rok uczniowie tej szkoły świetnie radzą sobie z egzaminami maturalnymi i uzyskują wysokie wyniki. Jaki jest przepis na sukces?

- Do naszej szkoły przychodzą uczniowie, którzy są ukierunkowani i wiedzą, co chcą w przyszłości robić, a to jest najważniejsze. Uczniowie są zmotywowani i choć nauka jest trudna to mimo wszystko dają radę - wyjaśnia dyrektor Aleksander Rybski.

- Moim zdaniem najtrudniejsza była genetyka. Spodziewałam się, że będą jakieś wykresy, tabelki, a tego na szczęście nie było - mówi Aleksandra Michalik, która w przyszłości chciałaby studiować medycynę i zostać lekarzem.

Zobacz też Maturzyści język angielski mają już za sobą. Jak im poszło?

- Myślę, że dobrze poszła mi matura, ale czekam na wyniki Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Byłem dobrze przygotowany do egzaminu z biologii. Muszę podziękować mojej nauczycielce od biologii i dać jej kwiaty - śmieje się Klaudiusz Przetacznik.

- Do matury z biologii przygotowywałem się przez trzy lata, a tak intensywnie powtarzałem materiał przez trzy dni. Trudny był tegoroczny egzamin, ale mam nadzieję, że będę miał około 70 procent - opowiada Piotr Nosal.

[email protected], fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020