Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
23/12/2016 - 07:55

Koniuszowscy uczniowie na spotkaniu z pisarką Katarzyną Ryrych

Kształtowanie młodych umysłów od zawsze było priorytetem dla pedagogów uczących w Zespole Szkół w Koniuszowej, dlatego też w ramach cyklu „spotkań z ciekawymi ludźmi” zorganizowano spotkanie autorskie z pisarką – Katarzyną Ryrych. Organizatorem akcji była Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej.

Chętnych słuchaczy nie brakowało, uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum czynnie uczestniczyli w spotkaniu, zaskakując tym samym panią Katarzynę swoją śmiałością i pomysłami. Mogąc porozmawiać z osobą „obeznaną w temacie” pisarstwa, zapoznali się z tym, jaką drogę musi przebyć książka od narodzin pomysłu do pojawienia się na sklepowych półkach.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pani Katarzynie pytań, które nasuwały się im na myśl. Poszerzając swoją widzę, spędzili czas we wspaniałym towarzystwie. Z możliwości zakupu książek pani Katarzyny Ryrych oraz uzyskania autografu skorzystali nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele.

Dzięki takiej akcji, w sposób nieco odmienny od codziennego -  szkolnego, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o otaczającym ich świecie. Nie da się ukryć, że tego typu przedsięwzięcia są bardzo pożądane wśród młodzieży.

- Dziękuję bardzo pani Małgorzacie Tomasiak, dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Korzennej za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania – mówi Jarosław Gliński, dyrektor Zespołu Szkół w Koniuszowej. – Nieczęsto się zdarza, aby twórca, a szczególnie pisarz, osobiście odwiedzał odbiorców swych dzieł. O spotkania takie szczególnie trudno na terenach wiejskich, gdzie dostęp do sztuki i kultury wysokiej jest mocno ograniczony. Spotkanie z panią Katarzyną Ryrych  doskonale wpisało się w plan pracy szkoły, który w tym roku nakierowany jest na rozwój czytelnictwa na wszystkich etapach edukacji

Klaudia Dwojak - redaktorka naczelna „Echa Szkoły”

Spotkanie z pisarką Koniuszowa


Dziękujemy za przesłanie błędu