Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
przewiń w dół
25/01/2017 - 11:05

III Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej. Nagrody z IPN

W poniedziałek 23 stycznia na scenie Gorlickiego Centrum Kultury zaprezentowali się uczestnicy Gorlickiego Konkursu Pieśni Patriotycznej, zorganizowanego po raz trzeci przez poseł Barbarę Bartuś, Gorlickie Centrum Kultury, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach oraz krakowski oddział IPN.

W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z powiatu gorlickiego i Sądecczyzny. Była to kolejna już lekcja patriotyzmu dla młodzieży, dostarczająca zarazem zebranym w sali teatralnej GCK wspaniałych przeżyć.

Występy uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: Henryk Rąpała - dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach (przewodniczący), Tomasz Kubala - dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Janusz Zięba - dyrektor Gorlickiego Centrum Kultury w Gorlicach, Roksana Szczypta-Szczęch - główny specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej  IPN w Krakowie oraz  Jadwiga Zagórska,  nauczyciel Państwowej  Szkoły Muzycznej.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani przez poseł Barbarę Bartuś publikacjami książkowymi i innymi upominkami pochodzącymi z Instytutu Pamięci Narodowej oraz z Kancelarii Sejmu RP.

**

W kategorii szkoły podstawowe laureatami zostali:
soliści:
I miejsce uczennica klasy III Matylda Juruś ze Szkoły Podstawowej w Sędziszowej, która wykonała jako utwór dowolny „Czy jest coś piękniejszego na tym świecie”.
II miejsce zajęła Kinga Święs z klasy V Zespołu Szkół w Dominikowicach, prezentując  utwór "Tu wszędzie jest moja ojczyzna”;
III miejsce to uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej Eliza Rafalska, która zaśpiewała utwór „Rozkwitały pąki białych róż”.

zespół:
I miejsce ex aequo zajęły: Joanna Brończyk i Michał Serafin, uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wilczyskach w utworze „Rozkwitały pąki białych róż” oraz zespół „Ptoszkowioki”, składający się z uczniów klas I-VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ptaszkowej, którzy zaprezentowali utwór „Jest takie miejsce”;
II miejsce przyznano zespołowi „Stokrotki”, który tworzyły uczennice klasy IV ze Szkoły Podstawowa w Wilczyskach, wykonując utwór „Polska flaga”;
III miejsce zajęły w duecie Wiktoria Chowaniec i Julia Filus uczennice VI klasy Szkoły Podstawowej w Bystrej, które wystąpiły w utworze „Taki kraj”.

W kategorii gimnazjum:
I miejsce zajęły ex aequo :
-    Natalia Siwiak uczennica klasy II gim. z Zespołu Szkół w Szymbarku wykonując utwór „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”
-    Julia Król uczennica klasy I gim., która reprezentowała Zespół Szkół w Łużnej w wykonaniu utworu „Polskie skrzydła”. Uczennice wraz z opiekunami w nagrodę pojadą w czerwcu na dwudniową wycieczkę do Warszawy,
II miejsce nie zostało przyznane.
III miejsce przypadło Zespołowi „Prima” (uczniowie klasy II gim.) Zespół Szkół w Dominikowicach w utworze „Niepodległa, niepokorna”.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
soliści
I miejsce uzyskała Patrycja Kotarba uczennica klasy I Technikum Zespołu Szkół nr 3 im. B. Barbackiego w Nowym Sączu. Zaprezentowała ona utwór „Taki kraj”. Uczennica w nagrodę również pojedzie w czerwcu wraz opiekunem na dwudniową wycieczkę do Warszawy.
II miejsce zajęła Alicja Wachowicz, uczennica klasy I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach w utworze „Tango na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos”;
III miejsce otrzymała Justyna Wałęga, uczennica klasy III Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach. Wykonywany utwór to „Miejcie nadzieję”.

zespoły:
I miejsce zajęły: Hanna Smołkowicz i Zofia Smołkowicz, uczennice klasy I i II LO im. Marcina Kromera w Gorlicach wykonując utwór „Miasto”;
II miejsce zajął zespół „Kreatywni”, składający się z uczniów klasy II Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej prezentując utwór „Wolność”;
III miejsce otrzymali: Gabriela Łasak i Piotr Kukuła, uczniowie klasy II LO im. Marcina Kromera w Gorlicach utwór „Orzeł biały”.

Laureaci I miejsca nagrodzeni w poszczególnych kategoriach wystąpią w koncercie podczas uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się 26 lutego o godz. 17.00 (niedziela) w Sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury.

(s), źródło: Biuro poselskie Barbary Bartuś

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu